تبلیغات
روستای اوزکلا - شهید محمود نوری حسامی

روستای اوزکلا

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

فرزند : غلامحسین

تولد :  29/2/1331

شهادت :  14/4/65

محل شهادت : مهران

مزار : تهران - بهشت زهرا سلام الله علیها 

قطعه 26 - ردیف 89 - شماره 49

مختصری از زندگینامه شهید :

                                       

                                                 بسم الله الرحمن الرحیم

محمود در اواخر اردیبهشت سال 1331 در یکی از محلات جنوب تهران و در خانواده ای مومن و متقی متولد گردید . او از همان دوران کودکی با احکام و دستورات اسلامی آشنا شد و با گفتن تکبیر و اذان در مسجد محل با فضای معنوی آن رشد نمود . و تحصیلاتش ر اهم با گرفتن دیپلم ریاضی فیزیک به پایان رساند . او به ورزش فوتبال هم علاقه خاصی داشت و اوقات فراغت خود را با آن پر می نمود . همچنین معرق کاری را خیلی دوست داشت و در یکی از کارهایش زیارت عاشورا را به تصویر کشید . 

محمود در تظاهرات و راهپیمائیهای دوران ستم شاهی نقش فعال داشت و در هم در پیروزی انقلاب و هم در دفاع از دستاوردهای انقلاب بسیار پر تلاش بود . محمود هنگام ورود امام خمینی به ایران و استقرار ایشان در مدرسه علوی به عنوان انتظامات فعالیت می کرد .او بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ازدواج نمود که ثمره آن یک دختر و سه پسر بود . 

محمود بسیار مهربان و خوش یرخورد بود و در مسائل دینی بسیار مقید بود . او در هفته چند روز را روزه می گرفت و اهل نماز شب بود و بسیار قران می خواند . او نیز با خانواده ، خاصه همسرش صمیمی و مهربان بود و همیشه به درگاه خدا به خاطر این که همسری با ایمان و فهمیده به او عطا کرده ، شکرگزاری می نمود . 

محمود با شروع جنگ تحمیلی به عضویت سپاه پاسداران در آمد و عازم جبهه نبرد حق علیه باطل شد و به عنوان مسئول شناسائی به جهاد با مزدوران بعثی پرداخت و سر انجام در عملیات کربلای 5 در چهردهم مردادمان 65 در حالی که روزه بود به آرزوی دیرینه اش شهادت رسید و به لقاء الله پیوست و پکر مطهرش در بهشت زهرا سلام الله علیها آرام گرفت .     

قسمتی از وصیتنامه شهید :

                                                     بسم الله الرحمن الرحیم

والعصر - ان الانسان لفی خسر - الا الذین امنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر

قسم به عصر که انسان بر خسارت و زیان است ، مگر انان که به خدا ایمان آورده و نیکو کار شدند و به درستی و راستی و پایداری در دین یکدیگر را سفارش کردند .

اشهد ان لا اله الا الله و اشهد و ان محمد رسول الله و اشهد و ان علیا ولی الله

شهادت می دهم بر یگانگی خدا و حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرستاده او و حضرت علی علیه السلام و یازده فرزندش ، که یکی پس از دیگری امام و رهبر مسلمین می باشند . و انشاءالله امام زمان حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف با ظهورشان دنیا را پر از عدل داد خواهند نمود .

پدر عزیزم : به شما وصیت می کنم که عزاداری امام حسین علیه السلام را ادامه دهید .

مادر عزیزم : مرا در نیمه شب دعا کنید . اگر انشاءالله شهید شدم شما را شفاعت خواهم کرد .

و به همه سفارش می کنم که نماز اول وقت را فراموش نکنید و حتما در نمازهای جماعت شرکت نمائید . کار دنیا تمامی ندارد ، به مرگ و قیامت و آخرت بیشتر توجه نمائید . اینک وظیفه ایجاب می کند که از اسلام عزیز دفاع نمائیم و ادامه دهنده راه امام حسین علیه السلام باشیم .

همسر عزیزم : به بچه ها بگو که من در ادامه راه امام حسین علیه السلام شرکت کرده و کشته شدم و شما هم ادامه دهنده این راه باشید و لباس مرا به تن کنید و با دشمنان خدا در هر لباسی که هستند جهاد نمائید . انشاءالله که فرزندانم ادامه دهنده این راه باشند . و همچنین فرزندانمان را با اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام آشنا کن . امیدوارم که خداوند بزرگ و مهربان همه ما را به راه راست هدایت فرماید . و از شما هم می خواهم که اگر توانستی حتما نماز شب را اقامه نمائی ، که هر چه هست در نماز شب است . و برای فرج و سلامتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف دعا کن . و از غیبت دوری نما و دیگران را هم سفارش به این کار کن . 

و اما یاسر جان : شما ماشاءالله مثل یک مرد می مانی . وقتی بزرگتر شدی حتما بابا جان نماز را فراموش نمی کنی . و هر کس از شما پرسید بابات کجا رفت ، بگو ، به کربلا و به جنگ یزیدیان زمان ، صدام کافر رفت . و همیشه افتخار کن که تو پسر شهید هستی . و تو نیز ادامه دهنده این راه باش . مواظب خواهر و برادرانت باش و نماز و قرآن را به آنان یاد بده و در کارهای منزل به مادرت کمک کن . سعی کن همیشه دست ضعیفان را بگیری و با دشمنان خدا و امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف مبارزه نمائی . 

در آخر از همه شما دوستان و آشنایان حلالیت می طلبم و شما را به خدا می سپارم .

خداوندا در فرج آقا امام زمان تعجیل فرما و طول عمر به رهبر انقلاب امام خمینی عنایت فرما . 

به امید پیروزی رزمندگان اسلام بر کفر جهانی .       

 نوشته شده در چهارشنبه 30 تیر 1389 توسط بسیج شهدای روستای اوزکلای نور
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin