روستای اوزکلا

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

 

فرزند : رمضان

تولد :  1333

شهادت :  16/8/58

محل شهادت : ماکو - مرز بازرگان

مزار : تهران - بهشت زهرا سلام الله علیها

قطعه 24 - ردیف 21 - شماره 10  

قسمتی از وصیتنامه شهید :

                                بسم الله الرحمن الرحیم

نامه ای به درون پر درد و قلب پر سوز و دل بی ایمان خودم .

در این غربتکده دنیا غمی درون دلم زبانه می کشد که شعله اش جانم را می سوزاند . من در مرز بازرگان هستم که خط مرزی ایران و ترکیه را مشخص می کند و غروب دهکده بازرگان چه غمگین و پر معناست . دیشب که تنها بر روی پشت بام نگهبان تیربار بودم ، در فکر عمیقی فرو رفتم . نمی دانم به چه فکر می کردم . به پدرم ، مادرم ، خواهرم و یا برادرم . یا به ترس ، و یا به خدا فکر می کردم و به انقلاب و امام و رهبرم . هر چه بود که به همه اینها فکر می کردم مگر به خودم .

به پدرم فکر می کردم که چه امیدی به من دارد و فکر می کند که با آمدنم به سپاه از داشتن پسری محروم می گردد . به مادرم فکر می کردم که چه زجرها و مصیبتهائی کشید و با چه خون دلی مرا پرورش داد و بزرگ نمود ، و حال چگونه و به چه راحتی به سپاه آمده ام . و شاید که هرگز به خانه باز نگردم . به برادرم فکر می کردم که فکر می کند با بودن من تکیه گاهی دارد . و به خواهرم فکر می کردم که از داشتن برادری محروم می گردد . و به ترس فکر می کردم که در وجود هر انسانی هست ، و این که هر کس بی ایمان تر و ترسوتر است سازشکارتر است و بی مصرف و پست و خود فروخته .

و به خدا فکر می کردم که خالق قادر و متعال است و تنها و از دیده ها نهان ، اما بر همه نهانها آشکار . و آنگاه در وجود خود خدا را حس کردم و دیگر چیزی برایم اهمیتی نداشت و بزرگترین دلبستگیهای زندگی برایم بی ارزش شدند و زمانی که به یاد خدا بودم ، می اندیشیدم که خدا عادل است و در هم کوبنده ظالمان . و باز هم به خداوند بزرگ و مهربان فکر می کردم که چگونه مرا در قالب سپاه به اینجا هدایت نمود تا از یاوران اسلام و انقلاب و امام عزیز باشم .  

منم که شهره شهرم به عشق ورزیدن

                                           منم که دیده نیالوده ام به بد دیدن

 نوشته شده در چهارشنبه 30 تیر 1389 توسط بسیج شهدای روستای اوزکلای نور
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic