روستای اوزکلا

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

فرزند :

تولد :   1324

شهادت :  27/9/58

محل شهادت : دانشگاه تهران (دانشکده الهیات)

مزار : قم - بهشت حضرت معصومه سلام الله علیها

مختصری از زندگینامه شهید :

                                 

                                  

                                              بسم الله الرحمن الرحیم

اصغر در سال 1324 در تهران و در خانواده ای مومن و متقی متولد گردید . او تحصیلاتش را تا مقطع متوسطه ادامه داد ، اما به دلیل مشکلات اقتصادی ترجیح داد سر کار برود و خانواده اش را کمک نماید .

اصغر جوانی رشید و آراسته به صفات و اخلاق اسلامی بود . او به خانواده اش ، خاصه پدر و مادرش بسیار احترام می گذاشت . او به نماز و قرآن بسیار اهمیت می داد و همیشه در هیئات مذهبی شرکت می کرد . 

اصغر با اوج گیری نهضت امام خمینی به مردم پیوست و به و به تکثیر و توزیع اعلامیه های امام روی آورد . او در مدت اقامت امام یک بار به پاریس رفت و پس از آوردن اعلامیه از امام و پخش آن ، توسط مزدوران رژیم پهلوی شناسائی و دستگیر شد و مدتی را در زندان گذراند . پس از رهائی از زندان در ادامه فعالیتهای انقلابی مصمم تر گشت . او ترسی از مرگ نداشت و با شرکت در تظاهرات مردمی با ماموران رژیم مبارزه می کرد .

اصغر با پیروزی انقلاب اسلامی خود را وقف فعالیت در کمیته انقلاب نمود . و پس از مدتی و در پی شهادت شهید مطهری ، به عنوان محافظ شهید دکتر مفتح انتخاب شد و سر انجام در صبح 27 آذر 58 در دانشکده الهیات دانشگاه تهران به همراه شهید مفتح و شهید جواد بهمنی دیگر محافظ دکتر ، توسط منافقین ( گروهک فرقان ) ترور و به درجه رفیع شهادت نائل آمد و به لقاء پروردگارش شتافت و پیکر مطهرش در بهشت معصومه سلام الله علیها در شهر قم آرام گرفت .   نوشته شده در چهارشنبه 30 تیر 1389 توسط بسیج شهدای روستای اوزکلای نور
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic