روستای اوزکلا

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

فرزند : علی اکبر

تولد : 3/4/1340

شهادت :  1/1/60

محل شهادت : ذوالفقاریه آبادان

مزار : بهشت زهرا سلام الله علیها

قطعه 24 - ردیف 99 - شماره 4

مختصری از زندگینامه شهید :

                               

                                              بسم الله الرحمن الرحیم

عباس در مرداد سال 1340 در روستای اوزکلا و در خانواده ای مومن و متقی متولد گردید . او دوران تحصیلات ابتدائی را در روستا گذراند . سپس به تهران آمد و به عنوان کارگر در خیاطی مشغول به کار شد . چند سال بعد در کنار برادر بزرگش که کارگاه دوشک دوزی خودرو داشت ، قرار گرفت و حدود شش سال به این حرفه اشتغال داشت . او بسیار فعال و پر تلاش بود و با همه با خوشروئی و محبت رفتار می کرد و همواره از محرومین و ناتوانان دستگیری می نمود .

عباس در دوران ستم شاهی فعالیت چشمگیری از خود نشان داد . او با پخش اعلامیه های امام خمینی (ره) و نیز شرکت در تظاهرات در صف مردم انقلابی قرار گرفت . حضور و تلاش عباس در روز هفده شهریور (میدان شهدا) بسیار چشمگیر بود و با شجاعتی که داشت ، بعد از کشتار چند هزار نفری مردم بی دفاع به کمک حادثه دیدگان شتافت .

بعد از پیروزی انقلاب و شروع جنگ تحمیلی ، آماده رفتن به خدمت سربازی گردید ، تا از این طریق در حفظ نظام نوپای اسلامی در کنار دیگر رزمندگان به جهاد علیه مزدوران بعثی بپردازد . اما برادر بزرگ ایشان که می دید ، برادری با ایمان ، مهربان و دلسوز و کمک کاری مطمئن را از دست می دهد ، ابتدا مخالفت نمود ، اما وقتی اصرار او را دید ، دل از او برید و به خدایش سپرد . 

عباس پس از گذراندن دوره آموزشی به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام و در سنگر مقاومت به دفاع از دین و آرمانهای انقلاب اسلامی مشغول شد . و در نهایت او که روحیه ای انقلابی و ارزشی داشت ، پس از چند ماه در شکست حصر آبادان در منطقه ذوالفقاریه به آرزوی خویش دست یافت و با شهادت به سعادت ابدی رسید و پیکر مطهرش در بهشت زهرا سلام الله علیها آرام گرفت  .  

    نوشته شده در چهارشنبه 30 تیر 1389 توسط بسیج شهدای روستای اوزکلای نور
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic