تبلیغات
روستای اوزکلا - شهید حسین جلیلی بال

روستای اوزکلا

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

فرزند : قنبر

تولد : 20/8/1343

شهادت :  3/1/61

محل شهادت : دشت عباس ( عملیات فتح المبین )

مزار : تهران - بهشت زهرا سلام الله علیها 

قطعه 24 - ردیف 127 - شماره 35  

مختصری از زندگینامه شهید :

                                   

                                               بسم الله الرحمن الرحیم

حسین در بیستم ماه آبان سال 1343 در تهران و در خانواده ای مومن و متقی متولد گردید . تولد او مصادف با سوم شعبان ، روز تولد امام حسین علیه السلام بود که به همین جهت نامش را حسین گذاشتند . و مادرش از همان دوران کودکی او را با محافل عزاداری سید الشهداء مانوس نمود .

حسین همزمان با دوران تحصیل ، فعالیت خود را در بسیج مسجد محل آغاز نمود و در کلاسهای عقیدتی و جلسات آموزشی و اخلاقی شرکت می کرد و در مناسبتهای مختلف مانند دهه مبارک فجر و غیره بسیار فعال بود . از این جهت هر روز علاقه او به انقلاب اسلامی و خاصه قرآن و اهل بیت علیها سلام بیشتر می شد . و با وجود سن کمی که داشت به انجام تکالیف الهی مثل نماز و روزه و شرکت در مجالس و هیئات مذهبی و دعای کمیل و غیره ، می پرداخت .

علاقه به ورزشهای رزمی از جمله کنگ فو ، یکی دیگر از کارهائی بود که آن روزها او را مشغول کرده بود و از این طریق جسمش مانند روحش مقاوم و آماده گشته بود .

در کارهای خانه نیز همیشه به خانواده کمک می کرد و رضایت پدر و مادر را از واجبات می دانست . او بسیار دلسوز و مهربان بود و تا جائی که می توانست از دیگران دستگیری می نمود .

حسین به لحاظ پیروی از خط ولایت و رهبری ، رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب اسلامی ، امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) به خصوص در باره دفاع از اسلام و انقلاب را جزء تکالیف اصلی خود می دانست و عقیده داشت هر کس هر قدر که می تواند باید در این امر خطیر کوشش نماید و به هیچ وجه نباید از آن کوتاهی شود . 

حساسیت او نسبت به دفاع مقدس باعث شد تا با کسب اجازه از والدینش به مناطق جنگی اعزام شود و ادامه تحصیل را مشروط به پیروزی و اتمام جنگ تحمیلی نماید . 

حسین پس از اعزام به جبهه حق علیه باطل و گذراندن آموزشهای لازم ، در گردان تخریب به نبرد با متجاوزان بعثی پرداخت . و در نهایت روز سوم فروردین ماه 1361 در عملیات بزرگ فتح المبین در شوش و منطقه عملیاتی دشت عباس به افتخار شهادت و عزت ابدی نائل آمد و آرزوی دیرینه اش رسید و پیکر مطهر ش در بهشت زهرا سلام الله علیها آرام گرفت .    

 نوشته شده در چهارشنبه 30 تیر 1389 توسط بسیج شهدای روستای اوزکلای نور
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin