تبلیغات
روستای اوزکلا - شهید عباسعلی شاه حسینی

روستای اوزکلا

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

فرزند : محمد اسماعیل

تولد : 1335

شهادت :  11/8/61

محل شهادت : عین خوش

مزار : تهران بهشت زهرا سلام الله علیها

قطعه : 26 - ردیف 85 - شماره 16

مختصری از زندگینامه شهید :

                                          بسم الله الرحمن الرحیم

عباسعلی در یکی از محلات جنوب تهران و در خانواده ای مومن و متقی متولد گردید . پس از گذراندن دوره ابتدائی و راهنمائی و اخذ دیپلم در دبیرستان دارالفنون ، در رشته فیزیک در کنکور شرکت کرد و قبول شد ، اما به دلیل این که فیزیک رشته مورد علاقه اش نبود ، در کنکور سال بعد در رشته مهندسی راه و ساختمان قبول شد و به مدت چهار سال در دانشگاه زاهدان ادامه تحصیل داد . و پس از آن چهار ماه دوره آموزشی در متروی تهران را گذرانید و موفق به اخذ لیسانس گردید . 

عباسعلی برای گذراندن خدمت مقدس سربازی ، ابتدا مدت 3 ماه در قصر فیروزه و بعد به مدت دو ماه دوره تخصصی خود را در شیراز سپری کرد و به درجه افسری نائل شد . و بلافاصله به پادگان خرم آباد منتقل و از آنجا به جبهه اعزام گردید .

عباسعلی با شروع عملیات فتح المبین در دشت عباس ، به دلیل رشادتهایش به درجه ستوان یکی رسید . اما او که سودای شهادت در سر داشت و درجات دنیائی برایش بی اهمیت بود ، آن را قبول نکرد . سپس به مدت دو ماه در جبهه عین خوش مستقر گردید و سرانجام در عملیات محرم شربت شهادت نوشید و به لقاءالله پیوست و پیکر مطهرش در بهشت زهرا سلام الله علیها آرام گرفت . نوشته شده در چهارشنبه 30 تیر 1389 توسط بسیج شهدای روستای اوزکلای نور
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin