تبلیغات
روستای اوزکلا - شهید عبدالحمید شاه حسینی

روستای اوزکلا

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

فرزند : ابوالقاسم

تولد :  7/8/1341

شهادت :  30/11/64

محل شهادت : فاو ( عملیات والفجر 8 )

مزار : تهران - گلزار شهدای امامزاده علی اكبر (چیذر)

مختصری از زندگینامه شهید :

                              

                                         

                                                بسم الله الرحمن الرحیم

عبدالحمید در سال 1341 در یکی از محلات شمال تهران و در خانواده ای مومن و متقی متولد گردید . تولدی که منشا خیر و برکت برای اهل خانه شد . او از همان دوران کودکی مهربان و خونگرم بود و در همه کارها ایثار و گذشت می نمود . او در دوران تحصیل همیشه یار و یاور مظلومان بود و همواره از آنان جانبداری می نمود . پس از گذراندن دوره ابتدائی و راهنمائی وارد دبیرستان جلال آل احمد شد و در این دوران هم نقش مربی تربیتی برای دوستان خود ایفا می کرد .

عبدالحمید در دوران انقلاب و در کنار مردم شعار استقلال و آزادی سر می داد . در سال 1358 جهت ادامه تحصیل به خارج از کشور رفت ، اما عشق به وطن او را با شهید دکتر چمران آشنا و همراه ساخت و جهت گذراندن دوره چریکی در کنار او عازم لبنان گردید . پس از گذشت 6 ماه به ایران بازگشت و به پاسداری و حفاظت در کاخ نیاوران مشغول شد . او روزها مشغول تحصیل بود و شبها به حراست از دستاوردهای انقلاب می پرداخت .  

عبدالحمید با شروع جنگ تحمیلی عازم مناطق جنگی شد و در نبردهای چریکی با دشمنان متجاوز حماسه ها آفرید . و سرانجام این رزمنده دلاور و شجاع اسلام در آخرین روز بهمن ماه 1364 و در فاو عراق با در آغوش گرفتن شهادت راه سعادت و خوشبختی را پیمود و به آرزوی بزرگ خویش دست یافت و پیکر مطهرش در بهشت زهرا سلام الله علیها آرام گرفت .  نوشته شده در چهارشنبه 30 تیر 1389 توسط بسیج شهدای روستای اوزکلای نور
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin