تبلیغات
روستای اوزکلا - شهید مجید سیاحی نوری

روستای اوزکلا

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

فرزند : محمد

تولد :  1342

شهادت :  2/1/65

محل شهادت : پنجوین

مزار : تهران - بهشت زهرا سلام الله علیها

قطعه : 53 - ردیف 105 - شماره 7

مختصری از زندگینامه شهید :

                                          

                                               بسم الله الرحمن الرحیم

مجید در سال 1342 در یکی از محلات جنوب تهران و در خانواده ای مومن و متقی به دنیا آمد . و از کودکی به قرآن و احکام الهی عشق می ورزید . پس از اتمام دوره آموزش قرآن در مسجد جامع بازار ، دوران ابتدائی را در دبستان فرهنگ و راهنمائی را در مدرسه شرافت و به دلیل علاقه اش به کارهای فنی ادامه تحصیل را در هنرستان شهید بهشتی گذراند و موفق به اخذ دیپلم مکانیک گردید . و سپس در بازار  به کار صحافی مشغول شد . 

مجید با اوج گیری انقلاب نقشی فعال در راهپیمائیها داشت و با ورود امام خمینی به ایران به از طریق مسجد امین الدوله بازار به عنوان انتظامات در مسیر به بهشت زهرا سلام الله علیها حضور پیدا کرد . 

مجید بعد از انقلاب نیز به صورت فعال در تمامی صحنه ها از جمله برگزاری انتخابات مختلف حضوری چشمگیر داشت . او همچنین در دستگیری از محرومین و مستمندان کوشا بود و در کارهای عام المنفعه مانند ساخت مسجد حضرت ابوالفضل علیه السلام نقش مهمی ایفا نمود . احترام به اطرافیان خاصه پدر و مادر از ویژگیهای بارز او بود .

مدت زیادی از جنگ تحمیلی نگذشته بود که مجید از طریق ارتش عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید و بلافاصله به منطقه عملیاتی غرب رفت . او خیلی کم به مرخصی می آمد و خیلی زود به منطقه بر می گشت . مجید در جبهه نیز بسیار پر تلاش بود و همیشه مورد احترام هم رزمانش قرار داشت . سرانجام مجید در دوم فروردین ماه 1365 در عملیات والفجر 9 در منطقه پنجوین عراق به درجه رفیع شهادت ، آرزوی دیرینه اش نائل آمد و روح مطهرش در بهشت زهرا سلام الله علیها آرام گرفت .   نوشته شده در چهارشنبه 30 تیر 1389 توسط بسیج شهدای روستای اوزکلای نور
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin