تبلیغات
روستای اوزکلا - شهید حسین شاه حسینی ( شعبانی )

روستای اوزکلا

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

فرزند : علی

تولد :  15/11/1345

شهادت :  28/10/65

محل شهادت : شلمچه ( عملیات كربلای 5 )

مزار : تهران - بهشت زهرا سلام الله علیها

قطعه 29 - ردیف 30 - شماره 3

مختصری از زندگینامه شهید :

                           

                                                 بسم الله الرحمن الرحیم

حسین در پانزدهم بهمن سال 1345 در روستای اوزکلا و در خانواده ای مومن و متقی متولد گردید . او دوران ابتدائی را در روستا گذراند و طی این مدت هم درس می خواند و هم در کشاورزی به پدرش کمک می کرد . چند سال بعد به همراه خانواده عازم تهران شد . حسین در مقطع راهنمائی مثل دوران ابتدائی ، هم درس می خواند و هم در بازار در زرگری و بعد در چاپخانه کار می کرد و کمک خرج خانواده اش بود .  

حسین چه در دوران کودکی و چه در دوران نوجوانی در همیشه در خصوص مسائل دینی و ارتباطش با خدا بسیار جدی و کوشا بود و همواره خود را ملزم به رعایت احکام اسلامی می نمود . او نمازهایش را در اول وقت می خواند و همیشه با خالقش راز و نیاز می کرد . او بسیار با گذشت و مهربان و صبور بود و تا آنجا می توانست از محرومین و مستمندان ، خاصه همسایگان دستگیری می نمود . 

حسین قبل از پیروزی انقلاب با این که سن و سال زیادی نداشت ، اما در تظاهرات و راهپیمائیها شرکت می کرد و اعلامیه های امام خمینی را در بین مردم پخش می نمود . او که عاشق و شیفته امام شده بود ، بعد از انقلاب نیز در راه اهداف آن فعال بود . و همواره در نماز جمعه شرکت می کرد . حسین در مورد امام خمینی و پاسداری از ارزشهای اسلامی بسیار سفارش می نمود و در رابطه با حجاب می گفت ، رعایت حجاب پاسداری از خون شهداست .و به همه سفارش می کرد که هیچگاه امام را تنها نگذارید و با منافقین بجنگید و انقلاب اسلامی را حمایت نمائید .  

حسین با شروع جنگ تحمیلی ، مانند کسی که گمشده خود را پیدا کرده باشد ، از طریق پایگاه مالک اشتر به عنوان رزمنده بسیجی عازم جبهه های نبرد حق علیه باطل گردید و مدت 8 سال با دشمنان اسلام پیکار نمود و سر انجام در دی ماه 1365 در منطقه شلمچه و در عملیات کربلای 5 به آرزوی دیرینه اش شهادت رسید و مزد سالها تلاش خستگی ناپذیرش در راه خدا را گرفت و روح مطهر و ملکوتی اش به لقاء معبودش رسید و به دیدار مولا و مقتدا و هم نامش شتافت . و پیکر پاکش در بهشت زهرا سلام الله علیها آرام گرفت .   نوشته شده در چهارشنبه 30 تیر 1389 توسط بسیج شهدای روستای اوزکلای نور
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin