تبلیغات
روستای اوزکلا - شهید سعید شاه حسینی

روستای اوزکلا

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

فرزند : عبدالوهاب

تولد :  16/3/1347

شهادت :  12/12/65

محل شهادت : غرب دریاچه ماهی

مزار - تهران - بهشت زهرا سلام الله علیها

قطعه 26 - ردیف 69 - شماره 46

مختصری از زندگینامه شهید :

                                

                            

                                                 بسم الله الرحمن الرحیم

سعید در نیمه خرداد سال 1347 در یکی از محلات شمال تهران و در خانواده ای مومن و متقی متولد گردید . او پنجمین و آخرین فرزند خانواده بود ، از همان دوران کودکی با مفاهیم والای اسلامی آشنا شد و عاشق اهل بیت عصمت و طهارت گردید . از این جهت همیشه در اینگونه مجالس خاصه در مسجد جامع نیاوران شرکت می کرد . او دارای هوشی بالا و روحی لطیف و بانشاط داشت . 

سعید دوران ابتدائی را در دبستان نیکان گذراند . او در زمینه ورزش هم برتر از دیگر دانش آموزان مدرسه بود ، اما روح خدائی و بلند سعید هیچگاه به او اجازه نداد تا خود را بالاتر از دیگران ببیند ، روحیه ای که تا آخر عمر پر برکتش آن را حفظ نمود . سال پنجم دبستان بود که انقلاب اسلامی به اوج خود رسید و سعید با وجود سن کم با خانواده در مجالس انقلابی از جمله در مسجد جوزستان و نیز شرکت در راهپیمائیها شرکت می کرد . 

سعید همزمان با سپری کردن دوره راهنمائی ، در بسیج محل نیز فعالیتی چشمگیر داشت و از هر کار جهت پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی کوتاهی نمی نمود . او در زمینه امر به معروف و نهی از منکر بسیار حساس بود و چه در بعد رعایت حجاب و چه در دیگر ابعاد این حکم الهی با تذکرات خویش هم با زبان و هم در عمل ، آن را در جامعه بر پا می داشت .

سعید دوازده ساله بود که جنگ تحمیلی شروع شد و مدتی از جنگ نگذشته بود که برادرانش محمد حسن و حسین در جبهه های نبرد حق علیه باطل به شهادت رسیدند و روح او بی تاب تر از گذشته گردید ، زیرا برادران شهیدش را راهنمایان خویش یافته بود . از این جهت برای حضور در جبهه و ادامه راه آنان لحظه شماری می کرد . 

سعید دوره متوسطه را در دبیرستان شهید مدنی به تحصیل پرداخت ، اما به دلیل عشق و علاقه اش به انقلاب اسلامی ، منتظر گرفتن دیپلم نشد و حضورش را در حبهه واجب تر دانست . او پس از عزیمت به جبهه در عملیات خیبر در جزیره مجنون دلاورانه با دشمن بعثی جهاد نمود و مجروع شد و او را به تهران منتقل نمودند . اما طولی نکشید که دوباره به جبهه بازگشت .  

سعید بارها به جبهه رفت و در چندین عملیات از جمله والفجر 8 ( فتح فاو ) و کربلای 1 ( فتح مهران ) شرکت نمود و از خود رشادتهای زیادی به یادگار گذاشت . او در عملیات کربلای  1دوباره مجروح گردید و به تهران منتقل شد و پس از مدت کوتاهی به حبهه بازگشت و در عملیات کربلای 5 شرکت نمود . سر انجام سعید که هنوز چند ماهی بیش از ورودش به سپاه نمی گذشت ، با شرکت در مرحله دوم عملیات کربلای 5 در غرب دریاچه ماهی در روز دوازدهم اسفند سال 65 ، پس از رزمی شجاعانه با دشمن کافر ، با فریاد یا حسین ، بلند ترین وصیتش را اعلام نمود و با اجابت دعوت مولایش به فوز عظیم شهادت نائل آمد . و روح خستگی ناپذیرش به ملکوت اعلی و برادران شهیدش پیوست و پیکر مطهرش در بهشت زهرا سلام الله علیها آرام گرفت .  

       نوشته شده در چهارشنبه 30 تیر 1389 توسط بسیج شهدای روستای اوزکلای نور
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin