تبلیغات
روستای اوزکلا - شهید مجید گائینی

روستای اوزکلا

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

فرزند : عبدالله

تولد :  1345

شهادت :  8/4/67

محل شهادت : شاخ شمیران

مزار : بهشت زهرا سلام الله علیها

قطعه :  40 - ردیف  104 - شماره  19

 

مختصری از زندگینامه شهید :


متن زیر که به گوشه هائی از زندگی شهید اشاره دارد به قلم پدر بزرگوار شهید (رحمت الله علیه) نگاشته شده است .

                                            بسم الله الرحمن الرحیم

ولاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون                         سوره آل عمران - آیه 169 

مپندارید كه شهیدان راه خدا مرده اند ، بلكه زنده به حیات ابدی شدند و نزد پروردگارشان متنعم خواهند بود

یاران سر شما به سلامت ، مجید رفت      

                                       همچون فرشتگان به خیال پر کشید و رفت      

آری آنان که عزیز زمانه و امید انقلاب بودند بسیار عزیز و با عزت رفتند ، اما با رنج و مشقات زیاد . آنان که پا به وادی عشق نهادند ، چاره ای و راهی جز این نیست . خوشا به حالشان که اینگونه رفتند و به عهد و میثاقی که با خدایشان و امامشان بسته بودند ، عمل کردند و چنین راه سرنوشت چون است که می کشند و کشته می شوند و راه دیگری را نمی پذیرند . و به درستی سخن گفتن از این مجاهدین سخت است و دشوار ، و قلم را یارای نوشتن نیست و در میان این پاکان به معراج پر کشیده ، به سراغ مجید می رویم .   

مجید در سال 1345 در خانواده ای مومن و متقی متولد گردید . پس از اتمام دوران تحصیلی ابتدائی و راهنمائی و ورود به دبیرستان ، به علت داشتن زمینه مذهبی ، تحولات فکری عمیقی پیدا کرد و مطالعات خود را گسترش داد و بار مسئولیت را بیشتر بر دوش خود احساس نمود . با آغاز فعالیت گروهکهای ملحد ، برای مبارزه با این گروهکها به انجمن اسلامی مدرسه پیوست . در محیط بیرون از مدرسه در سنگر مسجد نیز با فعالیت در بسیج راهش را ادامه داد . پس از پایان دبیرستان با عضویت در سپاه پاسداران و گذراندن دوره تعلیمات نظامی ، روانه جبهه های نبرد حق علیه باطل شد .  

مجید ظاهری آرام ، اما باطنی پر خروش داشت . در مدتی کوتاه آنچنان رشد و کمال یافت که گوئی توقف در این جهان خاکی برایش مقدور نبود و آرزوی شهادت در سر می پروراند . هر گاه یکی از همرزمانش به شهادت می رسید ، به حالش غبطه می خورد و از این که شهادت نصیبش نشده ، ناراحت بود و همیشه دعایش این بود که به خیل شهدا بپیوندد . سرانجام در هشتم تیر ماه 1367 در حالی که مشغول رساندن تدارکات به خط مقدم جبهه بود ، در منطقه شاخ شمیران مورد اصابت ترکش دشمن قرار گرفت و با اخذ مدرک شهادت از خدایش به جمع بهشتیان پیوست .

 نوشته شده در چهارشنبه 30 تیر 1389 توسط بسیج شهدای روستای اوزکلای نور
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin