روستای اوزکلا

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

حدود ۴ تا ۵ ساعت راهپیمائی از اوزکلا تا منطقه معروف به هردو رود راه است . این منطقه که چندین کیلومتر بعد از روستای ناحیه و در دل کوه های مرتفع آن قرار دارد ، یکی از زیباترین مناظر طبیعی و شگفت انگیز است .

در سالهای نه چندان دور بعضی از چوپانان روستاها ، از جمله اوزکلا ، گله های گوسفند خود را برای پروراندن از جهت این که این منطقه از پوشش گیاهی بسیار خوبی برخوردار بود و نیز منطقه وسیعی را شامل می گردید ، به آنجا می بردند . این کوچ دامها از اوایل تابستان شروع و به اوایل پائیز ختم می گردید . لبنیاتی که از این دامها به دست می آمد ، بی نظیر ، سالم ، خالص و بسیار مقوی و خوش طعم بود و پروتئین و ارزش غذائی بسیار بالائی داشت .

منطقه هردو رود به واسطه قرار داشتن در ارتفاعات ، بسیار سرسبز و پر آب است و زمستانهائی با برف و سرمای زیاد و تابستانهائی با درجه حرارت بسیار پائین دارد ، به طوری که حتی در بعضی از صبحهای زود تابستان ، برای برداشتن آب چشمه آن ، باید یخهای آن را شکست . این منطقه چند سالی است که جزء مناطق حفاظت شده قرار گرفته است .نوشته شده در سه شنبه 29 تیر 1389 توسط بسیج شهدای روستای اوزکلای نور
مقام معظم رهبری

آرشیو مطالب
آمار سایت
Blog Skin
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic